KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie
W sobotę, 26 marca w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Taniego Halika odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w którym wzięło udział 23 uczniów szkół licealnych z naszego kraju wyłonionych spośród 8 okręgów (Opole, Poznań, Kielce, Katowice, Ostrołęka, Białystok, Szczecin, Zamość).

Konkurs, którego celem jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy i poszanowania dla prawa składał się z trzech etapów:

  • eliminacje szkolne (test wiedzy prawniczej), w którym wzięło udział 1460 uczniów z 86 szkół licealnych
  • eliminacje okręgowe (test wiedzy prawniczej oraz praca pisemna), które wyłoniły po 3 uczestników do eliminacji ogólnopolskich. W eliminacjach wzięło udział 270 uczniów z 68 szkół. Z naszej szkoły do etapu doszło 5 osób: Konstancja Smolik, Monika Gucewicz, Hanna Zadrożna, Katarzyna Moch i Michał Przybysz. Do ostatecznego etapu przeszła Hanna Zadrożna
  • w eliminacjach centralnych  (egzamin ustny) 12 licealistów, których najlepiej odpowiedziało na trzy pytania, sformułowane na podstawie 120 zagadnień z wiedzy o społeczeństwie jak i wiedzy prawniczej oraz samorządowej, otrzymało tytuł laureata i 11 tytuł finalisty.

Uczennica naszej szkoły , Hanna Zadrożna, przygotowana praz pania Ewę Toporkiewicz zajęła 7 miejsce, została laureatką i otrzymała uprawnienia wyższych uczelni – przyjęcie na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Olimpiada odbyła się pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Olimpiada współfinansowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Licznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45