KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

MKE Pociąg do Europy
 

  1. 28 listopada 2012 roku ośmiu członków Młodzieżowego Klubu Europejskiego (Paulina, Kinga, Patrycja, Natalia, Weronika, Jola, Michał oraz Maciej) wraz z opiekunką Anną Maszkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie realizowało projekt edukacyjno – wychowawczy „Podróż po Europie” w Publicznym Przedszkolu nr1 w Garwolinie.
  2. Projekt skierowany jest do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych.
  3. Uczniowie zaprezentowali  inscenizację mitu o Europie, symbole Unii Europejskiej (liczyli gwiazdki na fladze UE), wspólną walutę euro, mówili o Unii Europejskiej, o integracji europejskiej, wspólnie pokazywali na mapie państwa należące do UE.
  4. Następnie przedszkolakom wręczone zostały koperty z nazwami państw, które należą do UE. Po usłyszeniu nazwy swojego państwa przedszkolaki zajmowały kolejno miejsca w specjalnie przygotowaną na ten cel lokomotywą i wagonikami.
  5. W pociągu z nauczoną wcześniej piosenką na ustach przemierzaliśmy przedszkolne korytarze.
  6. Następnie wręczyliśmy przedszkolakom czekoladki euro, lizaki w kształcie mapy Polski, filmy, ksiązki, komiksy, broszurki, które otrzymaliśmy specjalnie dla nich z Centrum Informacji Europejskiej w Warszawie.
  7. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
 
Członkowie klubu mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą z młodszymi kolegami, uczyli ich Europy i wspólnie się z nimi bawili. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w projekcie, przeżywały to co się działo, były spontaniczne, radosne i naprawdę zadowolone z naszego spotkania. Wiele mogliśmy się od siebie nawzajem nauczyć.
Zresztą z Przedszkolem nr1 nasza szkoła współpracuje już od lat. Niedawno gościliśmy ich na obchodach „Dnia Tolerancji”.
 
Tekst i zdjęcia Anna Maszkiewicz
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45