KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Cross Cultural Understanding w Ekonomiku
W dniach 18-22.02.2013r. w naszej szkole gościli wolontariusze z zagranicy w ramach projektu Cross Cultural Understanding. Patronem projektu jest międzynarodowa organizacja studencka AIESEC. Gościmy 3 osoby: Zuzana Lubacova z Słowacji, Aly Hussan Abdelsalam z Egiptu oraz May Hoang Thu z Wietnamu.

Wizyta miała na celu przybliżenie różnic kulturowych oraz poszerzenie wiedzy młodzieży o krajach naszych gości. Uczniowie ZSP nr 1 z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem biorali udział we wszystkich zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów z zagranicy. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały p. Marta Gołędowska i p. Małgorzata Serej.
W czasie pobytu wolontariuszy w naszej szkole, każdego dnia przeprowadzono szereg zajęć z młodzieżą. W trakcie tych spotkań starsi koledzy z zagranicy dzielili się z naszymi uczniami wiedzą o kulturze i tradycji krajów, z których się wywodzą.
Zajęcia prowadzono z wykorzystaniem technik multimedialnych oraz wielorakich form aktywizujących takich jak gry i zabawy językowe, oraz quizy sprawdzające przyswojoną wiedzę.
Uczniowie naszej szkoły spędzali czas z wolontariuszami nie tylko podczas zajęć, ale również poza szkołą. Integracji sprzyjał pobyt wolontariuszy w szkolnym internacie. Uczniowie z internatu z wielkim zaangażowaniem i otwartością zaopiekowali się nowymi kolegami. Pomagali im zarówno przy robieniu zakupów jak i organizowali czas po zajęciach. Wspólne zwiedzanie miasta i wyjście na kręgle na długo pozostaną w pamięci. W opiekę nad wolontariuszami włączyli się również członkowie samorządu uczniowskiego, którzy zaprosili wolontariuszy na lodowisko i pizze.
Wspólne chwile spędzone poza szkołą sprzyjały rozwijaniu umiejętności językowych i pozwalały ćwiczyć język angielski w sytuacjach związanych z życiem codziennym.
Przyjazd wolontariuszy do naszej szkoły wzbudził zainteresowanie lokalnych władz. 22 lutego mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Starostę Powiatu p. Marka Chciałowskiego oraz p. Jerzego Duchnę, którzy przywitali naszych gości i przeprowadzili krótką rozmowę. Wolontariusze otrzymali również podarunki, nawiązujące do najważniejszych wydarzeń, charakterystyki i tradycji powiatu garwolińskiego. Spotkanie to wywarło ogromne wrażenie na wolontariuszach, którzy czuli się zaszczyceni spotkaniem z tak zacnymi gośćmi.

Wizyta wolontariuszy wywołała oddźwięk w lokalnych mediach. Wywiady z naszymi gośćmi pojawiły się w Radio Podlasie oraz w Kurierze Garwolińskim, a krótkie artykuły opublikowały Echo Podlasia i Głos Garwolina.

Wywiad w jezyku polskim

Wywiad w jezyku angielskim
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45