KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

II turniej szachowy 12.02.09
W czwartek 12 lutego w czytelni naszej szkoły odbył się II Turniej Szachów Aktywnych. Wzięło w nim udział 38. uczniów różnych klas, w tym dwie dziewczyny – Agnieszka Kucharzewska i Kinga Sabak (obie z klasy II d TE).

                Organizatorzy turnieju, p. Joanna Skwarczyńska i p. Marek Łoniewski, zapoznali wszystkich z regulaminem zwodów. Zaraz potem odbyło się losowanie numerków, które wyłoniło szachowych przeciwników. Gracze zasiedli do stolików, rozdano szachy i rozpoczęła się rywalizacja. Obrano system pucharowy – przegrany odpada, wygrany przechodzi dalej. Skupieni i pełni zaangażowania uczniowie dzielnie staczali „szachowe boje”. W miarę jak rosły emocje, kurczyła się liczba graczy. Obok turniejowych kolejek uczniowie zaczęli rozgrywać dodatkowe, sparingowe partie. Emocje sięgnęły zenitu w półfinale, kiedy po dwóch remisach, trzeba było rozegrać dodatkowe partie, a o wygranej zaczęły decydować punkty. Sześciu graczy z wypiekami na twarzach walczyło o wejście do finału. Najlepsi okazali się: Krzysztof Gręda, Albin Kaczyński, Adam Ostolski i Artur Włodarczyk.

Gry o 1. i 3. miejsce przebiegały w ciszy i pełnym skupieniu. Po dwudziestu minutach wyłoniono finałową trójkę:

  1. Artur Włodarczyk IV c TE
  2. Albin Kaczyński II a LO
  3. Krzysztof Gręda III a LP

W nagrodę za uczestnictwo wszyscy gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Pierwsze 4 miejsca nagrodzono dodatkowymi dyplomami, zaś najlepsza trójka może się pochwalić pięknymi trofeami (koń na tle wieży) i nagrodą rzeczową, czyli szachami. Jedyne panie w tym turnieju – Agnieszka i Kinga – zastały uhonorowane dyplomami, słodkimi upominkami i dezodorantami o pięknym zapachu.

                 Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za dostarczone emocje i wspaniałą rywalizację. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45