KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
„Demokracji trzeba się uczyć – ciągle na nowo, dzień w dzień i przez całe życie”. To hasło przyświecało zorganizowanemu 4 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie Powiatowemu Konkursowi Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs przygotowany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolinskiego, Marka Chciałowskiego, nawiązywał w swej tematyce do konkursu, który kilka lat temu regularnie odbywał się w szkołach powiatu. W auli garwolińskiego Ekonomika spotkały się trzyosobowe reprezentacje szkół, wyłonione w eliminacjach szkolnych. W tym roku uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z 20 pytań. Aby to zrobić, musieli wykazać się wiedzą na temat struktury i organizacji samorządu terytorialnego w Polsce oraz znajomością podstawowych aktów prawnych.
Pierwsze miejsce zdobyła uczennica drugiej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu humanistycznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, Izabela Makulec, drugie –Mariusz Talarek, uczeń trzeciej klasy technikum geodezyjnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, a trzecie – Bartosz Chlebiecki, uczeń drugiej klasy liceum z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie.
W uroczystości wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków dla wszystkich uczestników konkursu uczestniczyli Starosta Powiatu Garwolińskiego, Marek Chciałowski, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Jerzy Duchna oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - Hanna Wilczek. Podziękowania otrzymali również nauczyciele zaangażowani w przygotowanie uczniów do konkursu: Alicja  Bienias, Agnieszka Czypionka, Mariusz Dudziński, Urszula Kobielu i Emilia Piętka. Dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego..

Oprac. Agnieszka Czypionka
 
 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45