KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Ogólnopolski Konkurs „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”
„Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”to jeden z najbardziej znanych polskich konkursów o tematyce społecznej. W tym roku konkurs odbył się po raz VII. Organizatorami konkursu jest Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie pod patronatem Fundacji Pedagogium, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich
i Programu “Profilaktyka a Ty” (PaT) Komendy Głównej Policji .

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestników było wykonanie pracy w jednej
z dwóch kategorii (Myślenie Obrazem, Myślenie Słowem) o tematyce: Przemoc w szkole, Mowa nienawiści w Internecie oraz Przygotowanie do dorosłości. Nasze uczennice Karolina Frelek oraz Katarzyna Nazorek z klasy II b Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowały się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”. Opiekunem uczniów w konkursie jest Beata Skwarczyńska.
Celem konkursu jest między innymi otwarcie się na ludzi młodych i zaangażowanie ich
w problematykę społeczną
oraz wdrażanie do twórczego spędzania czasu.
 
19 czerwca 2013r. w budynku Pedagogium WSNS spotkali się finaliści z całej Polski, którzy według Komisji Konkursowej napisali bądź też wykonali najlepsze prace.
Młodzież o godz. 10:15 przystąpiła do II etapu konkursu, który polegał na rozwiązaniu testu
z wiedzy o społeczeństwie. Po napisaniu testu uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Teatru Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Warszawie i wysłuchać przemówień gości Gali Finałowej. Po długim oczekiwaniu przedstawiono laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”.
Uczennica Karolina Frelek z ZSP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę rzeczową – tablet, koszulkę, czapkę oraz jest zwolniona z opłat przez 2 lata za studia w Pedagogium.
Wszyscy Finaliści Konkursu mają również możliwość udziału w letnim obozie rekreacyjno-szkoleniowym od 9 do 14 lipca w Łodzi na VIII Przystanku Profilaktyka a Ty organizowanym przez Komendę Główną Policji. 
 
Serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45