KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

5-dniowa wizyta w Coruñii w Hiszpanii
Na jesieni 2013r. uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w międzynarodowy projekt CREA TU LEY (STWÓRZ PRAWO), który był zrealizowany w ramach akcji 1.3 Programu Youth in Action (Młodziez w Dzialaniu).

Projekt miał na celu edukację młodzieży w zakresie funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej i składał się z 2 części:

1. Część On-line: 16.09 – 15.12.2013
  
Na stworzonej na potrzeby projektu platformie internetowej uczestnicy projektu pochodzący z 3 krajów - Polski, Rumunii i Hiszpanii, wcielali się w przedstawicieli przydzielonych im krajów członkowskich UE. W czasie 3-miesięcznej pracy mieli okazję zapoznać się ze strukturami UE, jak również poznać opinię swoich rówieśników co do problemów z którymi boryka się Unia. Dyskutowali o problemach związanych                        z bezrobociem, brakiem edukacji, terroryzmem, klęskami żywiołowymi, oraz sposobami wspólnego ich rozwiązania.
 
2. 5-dniowa wizyta w Coruñii w Hiszpanii 
09.12 – 13.12.2013

8 uczestników z Polski reprezentowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (Kamil Gorzelski z IIIdLO i Adrian Procek z III TI), wzięło udział w międzynarodowym spotkaniu młodych w hiszpańskiej Galicji.
W trakcie 5-dniowych warsztatów próbowali z bliska poznać sposób działania Parlamentu Europejskiego, wcielając się w reprezentantów poszczególnych krajów, partii politycznych czy też komisji. Owocem ich pracy było stworzenie rezolucji dotyczących akcesji Turcji do UE, aborcji oraz małżeństw osób tej samej płci, które przedstawiono i przedyskutowano        w czasie ostatniego spotkania będącego symulacją obrad Parlamentu Europejskiego.
Poza warsztatami młodzież miała okazję zwiedzić Corunie i Barcelonę, wziąć udział    w spotkaniu z władzami miasta w ratuszu w Corunii oraz uczestniczyć w kolacji świątecznej miejscowej partii rządzącej.
 
Choć projekt w swoim założeniu był tylko grą, a prowadzone dyskusje nie wpłynęły bezpośrednio na prawo Unii Europejskiej, to wartości edukacyjne z nim związane są niezmierne. 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45