KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Dzień Kobiet 2009
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów....

 

            Jest piątek, 6 marca. Każdy uczeń zadaje to samo pytanie: „O której apel?”. Większość wie, co to za apel. Oczywiście z okazji tak wspaniałego święta jakim jest Dzień Kobiet.

            Idę z koleżanką korytarzem i oczom naszym ukazuje się widok chłopców noszących klatki. Ich zawartość była bardzo ciekawa i, jak się okazało, stała się hitem dnia! Były to pączki, którymi każdy uczeń mógł się do woli zajadać.

            Wreszcie nadeszła godzina „W”. Już o 11:30 na sali gimnastycznej zaczęli zbierać się uczniowie i nauczyciele. Wszystko było dopięte na ostatni guzik: przygotowana dekoracja, aktorzy, którzy czekali na swoje przysłowiowe „5 minut”. Pozostało tylko rzec: „Akademię czas zacząć...”

Uczniowie klasy I a LP, I c LO oraz II e LO przygotowali kilka krótkich scenek, które tworzyły jedną, wielką całość. Celem akademii było zaprezentowanie faktu, iż kobieta jest stworzeniem idealnym i godnym szacunku. Hasłem dnia widocznym na dekoracji było zdanie: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Każdy uważnie oglądając przedstawienie zrozumiał jego sens. Uczniowie bardzo dobrze wcielili się w przeznaczone im role. Wzbudzili w widzach wiele zainteresowania i radości. Wszystkim scenkom towarzyszyły piosenki, oczywiście o kobietach, wykonywane przez uczennice naszej szkoły.

Uważam, że wszystkim kobietom obecnym na sali było bardzo miło. Najbardziej gorąca i wesoła atmosfera była na zakończenie. Prowadzący zapowiedział występ zespołu „Boys” ze swoim hitem „Jesteś szalona”. No i stało się! Na parkiet wybiegło dwóch przystojniaków i przywitali widownię okrzykiem: „Elo Ziomale!”. Dyrektor Dariusz Stanaszek i pan Andrzej Ostolski zaśpiewali rewelacyjnie! Nie obeszło się bez pisków fanek J Zapowiedzieli, że jeszcze dadzą dla nas koncert. Cała widownia odwdzięczyła się im gorącymi, długimi brawami.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor Ryszard Zawadka. Złożył najserdeczniejsze życzenia pracownicom i uczennicom szkoły.

            W radosnych nastojach wszyscy rozeszli się do klas. Natomiast wydarzenia z akademii zostały na długo zapamiętane...

 

Karolina Granis
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45