KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Program „Archipelag Skarbów”
26 i 27 marca 2014r. młodzież naszej szkoły, a konkretnie uczniowie klas IA, IB, IC, ID i IE liceum ogólnokształcącego wraz z wychowawcami i pedagogami szkolnymi wzięli udział w programie „Archipelag Skarbów”.

Hasłem przewodnim tych spotkań było pokazanie, że warto żyć pełnią własnych skarbów, podejmować rozsądne wybory już teraz, aby w dorosłości zbierać plon tych rozsądnych decyzji.
Program obejmował dwa mityngi, z których każdy trwał około czterech godzin lekcyjnych. W trakcie każdego z nich prowadzone były ćwiczenia aktywizujące, podczas których uczestnicy otrzymywali od realizatorów nagrody
w podziękowaniu za zaangażowanie.
Na zakończenie odbył się Festiwal Wyspy Skarbów, który podsumowywał i umocnił treści całego programu. Festiwal był elementem, w którym młodzi ludzie sformułowali przekaz profilaktyczny skierowany do rówieśników m.in. w formie plakatu czy wierszy. Równie ciekawe było spotkanie dla rodziców, podczas którego przekazano wiele wskazówek jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach.
Nie bez znaczenia było szkolenie dla Rady Pedagogicznej. Choć było ono prowadzone w krótkiej formie, miało charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Spotkanie
z nauczycielami było zachętą do kontynuacji pracy z młodzieżą w zakresie podjętych podczas programu tematów.
Z całą pewnością można stwierdzić, że zrealizowany program wywarł na uczestnikach duże wrażenie, co widoczne było w zadumie i refleksji nad własnym życiem, prowadzonych kuluarowych dyskusjach o wartościach, miłości i „skarbach” życia zawartych w nas samych.
 

Sylwia Kozyra
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45