KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Tydzień Kariery
Jak co roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbył się Tydzień Kariery pod hasłem „Kariera szyta na Twoją miarę”. W tym roku szkolnym formuła została zmieniona na Listopadowe Dni Kariery. Przez dwa tygodnie odbywały się spotkania, warsztaty, wycieczki mające przybliżyć naszym uczniom tematykę zawiązane z wyborem właściwej ścieżki kariery.

4 listopada 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie z p. Elżbietą Gorą doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. o możliwościach uzyskania kredytu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jak zauważył nasz gość, żeby napisać dobre CV i list motywacyjny trzeba mieć co napisać, dlatego warto angażować się w działalność samorządu uczniowskiego i wolontariat.
 
6 listopad 2014 roku
Wiele osób jest zainteresowanych studiami prawniczymi nie do końca zdając sobie sprawę, jak wygląda praca sędziego, prokuratora. Dzięki uprzejmości p. sędzi Katarzyny Moch uczniowie planujący studia prawnicze mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda dzień pracy sędziego. Wyjście uważam za udane, ponieważ kilku uczniów zaczęło myśleć o zmianie kierunku kształcenia, gdyż okazało się że to, co sprzedają nam telewizja i kolorowe czasopisma bardzo odbiega od rzeczywistości.
Pamiętając o tym, że egzamin dojrzałości to bardzo ważny lecz jednocześnie bardzo stresujący moment w życiu ucznia postanowiłam, iż 12 listopada 2014 roku  dla klas maturalnych odbędą się warsztaty. Skorzystałam oczywiście z pomocy eksperta p. Marka Kozłowskiego – Koordynatora Projektu Strefa Młodzieży ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy. Odbyło się pięć „super spotkań” jak stwierdzili uczestnicy, na następujące tematy:
Efektywna nauka – naucz się, jak się uczyć;
O sztuce autoprezentacji – czyli jak skutecznie manipulować wywieranym wrażeniem;
Motywacja do nauki − jak ją w sobie odnaleźć i utrzymać niezbędną do nauki koncentrację.
Zaufanie szacunek, wiara, pokora, prawość – Firma AVON
 
13 listopada 2014 roku odbyła się wycieczka do największego pracodawcy w naszym powiecie – fabryki Avon Operations Polska. Nasze spotkanie rozpoczęło się od poznania historii firmy. Oczywiście p. Ewa Wójcik-Kędziorek, specjalista ds. rekrutacji przybliżyła nam profil kandydatów mających szanse na zatrudnienie w Avon, są to osoby z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, z wykształceniem najlepiej wyższym o profilu ekonomicznym i technicznym, absolwenci takich kierunków jak: ekonomia, automatyka, ekonomia, finanse i rachunkowość. Ponadto posiadające kompetencje miękkie takie jak umiejętności decyzyjne, odpowiedzialność, kreatywność, szybkość rozwiązywania sytuacji kryzysowych itp. Po spotkaniu w sali konferencyjnej przebraliśmy się w ubrania ochronne i wyruszyliśmy na zwiedzanie zakładu. W sposób ciekawy i przystępny opowiadała nam jak rozwijał się zakład, jak wygląda produkcja, p. Katarzyna Kozłowska – Koordynator ds. Transportu. Dowiedzieliśmy się, że fabryka Avon to nie tylko produkcja kosmetyków, lecz także centrum dystrybucyjne dla całej Europy. Obok pionu produkcyjnego działa część dystrybucyjna z Linią Kompletacji Zamówień, działami Transportu, Inwentaryzacji, Celnym i Magazynowym. Garwolińska fabryka produkuje kosmetyki w oparciu o receptury Laboratoriów Avonu w Suffern w USA, które wykorzystują najnowsze technologie  
 i wprowadzają innowacje na skalę światową. W Avon Operations Polska znajdują się laboratoria chemiczne i mikrobiologiczne, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i kontrolne oraz Regionalne Laboratorium Badawczo–Rozwojowe.
 
14 listopada 2014 roku odbyło się ostatnie spotkanie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych p. kierownik wydziału obsługi klientów Izabelą Hinc–Kozłowską oraz p. Agnieszką Cyrtą na temat obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jakie są obowiązki płatnika tego systemu oraz jakie świadczenia przysługują ubezpieczonym. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „80 lat ZUS”.
Listopadowe Dni Kariery nie mogłyby się odbyć bez pomocy p. Jolanty Konarzewskiej oraz p. Marty Ozóg, pod której opieką został wykonany przez Bartłomieja Poświatę (II TCPG) plakat promujący to wydarzenie.
Agnieszka Karwowska
doradca zawodowy
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45