KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich
22 kwietnia 2009 roku, 32 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Mieliśmy się spotkać z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i przybliżyć sobie problematykę praw człowieka.

        Około godziny 10.30 dojechaliśmy do siedziby głównej Rzecznika Praw Obywatelskich, mieszczącej się przy Alejach Solidarności. Tam poznaliśmy procedury jakie musi przejść wniosek składany do Rzecznika. Wbrew pozorom wymaga to skrupulatnej pracy wielu ludzi.

        Zwiedziliśmy budynek, bibliotekę, archiwa, a następnie udaliśmy się na Ulicę Długą, aby spotkać się z Januszem Kochanowskim – Rzecznikiem. Niestety pan Kochanowski nie zjawił się. Byliśmy rozczarowani, ale zrozumieliśmy jak wiele obowiązków spoczywa na panu Rzeczniku.

        Wzięliśmy udział w warsztatach dotyczących działalności Rzecznika Praw Obywatelskich. Nauczyliśmy się w jaki sposób kierować swoje prośby i skargi oraz w jakich sytuacjach możemy uzyskać pomoc.

        Te zajęcia uświadamiały nam, że Rzecznik jest osobą, która zawsze podejmuje działania w sytuacji, kiedy może udzielić pomocy. Mimo braku obecności Rzecznika jesteśmy zadowoleni z wyjazdu i z warsztatów . Z pewnością to przydatne doświadczenie dla nas – tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów

 

 Magdalena Gryszpanowicz
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45