KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Rekord krwiodawców w Ekonomiku!
W środę (18 lutego) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa.

W tym roku szkolnym specjalistyczny autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie do popularnego „Ekonomika” zawitał już po raz trzeci. Po raz trzeci także nie zawiodła młodzież tej szkoły. Udział w akcji zadeklarowało 101 uczniów, z czego krew oddały aż 84 osoby! To o dziesięć więcej niż wynosił dotychczasowy rekord.

Akcja przebiegała w sposób zorganizowany – już przed godziną dziewiątą w budynku szkoły rozpoczęła się rejestracja pierwszych krwiodawców. Po rejestracji młodzież kolejno udawała się do autokaru, gdzie w komfortowych warunkach, pod opieką lekarza i pielęgniarek odbywało się oddawanie krwi. W autokarze także uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami dotyczącymi swojego udziału w krwiodawstwie: – Cieszę się, że mogę wziąć udział w takiej akcji – powiedziała tuż po oddaniu krwi Agnieszka z 3 klasy. – Gdyby nie to, że krwiodawstwo zorganizowane jest w szkole, nie wiem czy sama bym się zdecydowała – dodała uczennica. – Dzięki tym akcjom już piąty raz oddałem krew i pewnie po skończeniu szkoły będę robił to dalej - z dumą oznajmił Rafał technikum.

Widać, że młodzież z Ekonomika chętnie bierze udział w tym szczególnym wolontariacie, ponieważ wie, jak krew jest ważna w ratowaniu życia.

Ekonomik” oddaje krew już od niemal 40 lat. W 1975 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły powstało koło PCK. Wtedy zrodziła się idea honorowego krwiodawstwa, która funkcjonowała do 1989 roku. Potem była przerwa. Powrót do krwiodawstwa w ZSP nr 1 nastąpił w 2003 roku.

Środowa akcja w ZSP nr 1 była ostatnią już w tym roku szkolnym. Kolejna we wrześniu.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45