KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Dzień ziemi 2015 w Ekonomiku
Czy można hodować ryby na otwartym morzu i to w taki sposób, aby nie zagrażać naturalnym ekosystemom? Czy da się produkować żywność w laboratorium chemicznym? Wreszcie czy uda nam się wyżywić 9 miliardów ludzi, którzy zamieszkiwać będą Ziemię już w 2050 roku? Na takie i podobne pytania odpowiedzi szukali dziś uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Garwolinie.

 

Chociaż obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi celebrowane będą na świecie dopiero w najbliższą środę, to uczniowie ZSP nr 1 już dzisiaj debatowali nad jednym z najważniejszych problemów dotyczących naszej planety – głodu i wyżywienia szybko rosnącej liczby ludności.

 

Obchodzony już po raz czwarty w Ekonomiku Dzień Ziemi oficjalnie otworzyła Dyrektor Szkoły Hanna Wilczek. Pani dyrektor na samym wstępie uświadomiła zgromadzonej w auli społeczności szkolnej problemy żywieniowe, z jakimi borykają się najbiedniejsze kraje na świecie.

 

Młodzież wysłuchała także wykładu na temat zagrożenia, w obliczu jakiego w niedalekiej przyszłości może stanąć ludzkość, jeżeli wcześniej nie zatroszczy się w odpowiednie sposoby produkowania żywności dla zwiększającej się populacji ludzkiej.

 
Uczniowie pogłębili dziś także wiedzę o niezwykle prężnie rozwijającej się formie pozyskiwania żywności ze środowiska wodnego, jaką jest akwakultura.
 
Niezwykle ciekawą prezentację przygotowali także sami uczniowie. Dotyczyła ona gastronomii molekularnej pozwalającej na otrzymywanie produktów żywnościowych dzięki rozbijaniu cząsteczek, czyli molekuł.
 
Obchodom Dnia Ziemi w Ekonomiku towarzyszy także wystawa prac z fotografiami i informacjami dotyczącymi głodu na świecie. Specjalnie przygotowane tematyczne gazetki przez najbliższy tydzień oglądać będzie można na szkolnych korytarzach.
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w ZSP nr 1 w Garwolinie to już tradycja. Uczniowie i pedagodzy każdego roku próbują zwrócić uwagę na ważne problemy dotyczące naszej planety. Jest to także dobra okazja do tego, aby uświadomić uczniom, że ta Ziemia należy nie tylko do nas – obecnie żyjących. Powinniśmy więc zrobić wszystko, aby pozostawić ją w niezniszczonym stanie kolejnym pokoleniom i przyszłym cywilizacjom.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45