KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Projekt „Człowiek i środowisko




Projekt „Człowiek i środowisko – edukacyjne działania wpływające na rozwój świadomości ekologicznej”.

Poprzednio informowaliśmy, że realizujemy, wraz z trzema innymi szkołami powiatowymi, projekt, którego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej w środowisku lokalnym.

Po kolejnym szkoleniu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Garwolinie w ramach obsługi programów i czujników wykorzystywanych w projekcie, przyszedł czas na wybranie spośród uczniów Naszej Szkoły dziesięciu grup liczących przynajmniej dwanaście osób. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, którzy prowadzili grupy, przeszkolili uczniów z zakresu obsługi programów i czujników badawczych oraz tematyki i zakresu prowadzonych badań.

Pomiary wykonywane w ramach projektu  „Człowiek i środowisko – edukacyjne działania wpływające na rozwój świadomości ekologicznej” dotyczyły następujących tematów:

1. Woda – bezcenny skarb.
2. Stan zasolenia wód lokalnych.
3. Powietrze – poznajemy tajemnice powietrza.
4. Jakość powietrza w domu i w środowisku.
5. Promieniotwórczość w środowisku naturalnym.
 
Cztery z wybranych grup zajęły się badaniem wody, a sześć grup wykonywało pomiary różnych parametrów powietrza. W badaniach środowiska wykorzystano następujące czujniki:
1. do badania wody: czujnik pH, czujnik zasolenia, zaawansowany czujnik jakości wody;
2.  do badania składu i jakości powietrza w szkole i jej otoczeniu: czujnik tlenu, czujnik dwutlenku węgla, czujnik wilgotności, temperatury, punktu rosy, czujnik temperatury, światła, dźwięku, czujnik natężenia dźwięku, czujnik promieniowania α, β, γ.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zrobiono w trakcie szkoleń nauczycieli i uczniów oraz zespołowej pracy badawczej w grupach.
Z wynikami pomiarów zapoznamy wszystkich w następnym wejściu tematycznym w ramach sprawozdania z  realizacji projektu  „Człowiek i środowisko – edukacyjne działania wpływające na rozwój świadomości ekologicznej” .




Zapraszamy do Galerii



Licznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linki











Wyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45