KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wycieczka do Wrocławia
W dniach 14-15 kwietnia miała miejsce wycieczka uczniów klasy III technikum informatycznego do Wrocławia pod opieką p. Marty Ozóg i p. Anny Pawlukiewicz.
Wrocław w 2016 roku jest Europejską Stolicą Kultury a od 1 kwietnia również Światową Stolicą Książki UNESCO.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali najstarszy w Europie ogród zoologiczny, który po raz pierwszy został otwarty 10 lipca 1865 roku. Największą popularnością niezaprzeczalnie wśród uczniów cieszyło się Afrykarium - kompleks budynków wraz z oceanarium prezentujący zwierzęta Afryki.
Korzystając z dogodnej lokalizacji zoo uczniowie mieli również okazję podziwiać Hale Stulecia - powszechnie uznawaną za jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku.
Krótki wieczorny spacer po Wrocławiu zakończył pierwszy dzień wycieczki.
Drugiego dnia po śniadaniu i wymeldowaniu się z hostelu „Cinnamon”, który nas wspaniale ugościł, uczniowie wraz z opiekunami, korzystając z opieki przewodnika, podziwiali pozostałe przepiękne zabytki Wrocławia. Mieli oni okazję zwiedzić m.in.:
Wrocławski Rynek który niezaprzeczalnie jest sercem Wrocławia i należy do największych założeń urbanistycznych tego typu w Europie.
Kolejnym punktem wycieczki był Ostrów Tumski – najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Położona na malowniczych wyspach. Na Ostrów prowadzi Most Tumski potocznie nazywany także Mostem Zakochanych lub Mostem Katedralnym. Ogromne wrażenie robią zawieszane przez zakochanych kłódki. 
Podczas piątkowego pobytu uczeń tej klasy Marcin Dziubak , wraz z koordynatorem panią Martą Ozóg wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu „Elektryzująca pasja” w zabytkowej Sali miejskiego wrocławskiego ratusza. Podczas tej uroczystości odebrał nagrodę za zajęcie pierwszego miejsce w Polsce.
Ostatnim punktem programu była wizyta we wrocławskiej redakcji czasopisma CD-ACTION. Zostaliśmy bardzo pozytywnie przyjęci przez pana Jerzego Poprawę, który w bardzo interesujący sposób opowiedział uczniom o trudnej pracy dziennikarza i funkcjonowaniu redakcji czasopisma.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną do Garwolina.
Pozytywna i bardzo przyjemna atmosfera wycieczki sprawiła że uczniowie już planują kolejną.
Klasa otrzymała dofinansowanie do tejże wycieczki z Rady Rodziców, gdyż wygrała organizowany w szkole konkurs na najlepszą frekwencję.  
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45