KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej „Eurowizja 2016” w ZSP nr 1 CKU w Garwolinie
„Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”- w związku z tym,  po raz XI Koło Muzyczne wraz z opiekunem Andrzejem Ostolskim i nauczycielami Anetą Winek, Małgorzatą Serej, Jolantą Konarzewską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte  w Garwolinie wspólnie zorganizowali Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej, który odbył się 8 czerwca 2016 roku w auli szkoły.

 

Celem Festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego  uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z terenu naszego powiatu.

 

Festiwal rozpoczął się od przywitania zgromadzonych gości i uczestników konkursu przez pana Marka Piotrowskiego Wicedyrektora szkoły. Następnie zabrał głos pan Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego, który okazał zadowolenie z tego, że festiwal odbywa się w powiecie już po raz XI. Jednocześnie nawiązał do wydarzeń z historii, które przyczyniły się do powstania tego festiwalu. Jako kolejny głos zabrał Burmistrz Miasta Garwolina pan Tadeusz Mikulski i życzył wszystkim sukcesów w tegorocznej edycji.

 

Po wystąpieniach zaproszonych gości pan Andrzej Ostolski wręczył podziękowania panu Staroście i panu Burmistrzowi za objęcie honorowym patronatem festiwalu i ufundowanie nagród. Podziękowanie otrzymała również pani Dyrektor Hanna Wilczek za okazaną pomoc i wsparcie przy realizacji kolejnej edycji tego konkursu. Pani Dyrektor  podziękowała za duże zainteresowanie festiwalem i życzyła powodzenia wszystkim uczestnikom.

 

Na  festiwalu wystąpiło około 120 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów. Każdy wykonał jedną, dowolną tematycznie piosenkę europejską. Przeważały piosenki anglojęzyczne. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne. Oddzielnie oceniano szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Poziom artystyczny konkursu był  wysoki, a wybierany repertuar niejednokrotnie bardzo trudny.

 

Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący Julian Czaporowski- instruktor  muzyki Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz instrumentalista Teatru „Od czapy”, ks. Paweł Broński – muzykolog i wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Tadeusz Talarek – wokalista i gitarzysta zespołu „Discover, Dominika Głodek – laureatka wielu festiwali Ogólnopolskich oraz absolwentka ZSP nr 1 w Garwolinie. 

 

Muzyka łagodzi obyczaje, łączy pokolenia. Atmosfera Konkursu sprzyjała pozytywnej rywalizacji – podkreślali uczestnicy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zobaczą się za rok, na XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej. Swojego entuzjazmu nie kryli również opiekunowie uczestników.

 

Laureaci konkursu z rąk pana Starosty Marka Chciałowskiego otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. gitary, smartfony, tablety i radiomagnetofony.

 

Na naszym festiwalu swoją karierę muzyczną rozpoczynały – Aleksandra Domańska – aktorka (serial TVP 2 „O mnie się nie martw”),  Monika Szostak – uczestniczka The Voice of Poland, Klara Płatek, której piosenka obecnie zajmuje czołowe miejsca na liście przebojów Radia Olsztyn.

 

„Muzyka jest jak morze. Stoimy na jednym brzegu i widzimy dal, ale drugiego brzegu dojrzeć niepodobna”. Organizując ten festiwal spróbowaliśmy spojrzeć na  drugi brzeg. Naprawdę było warto. Mamy bardzo uzdolnioną młodzież, której trzeba tylko dać szansę. Taką szansą była nasza impreza. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w kolejnych edycjach festiwalu. Dla wielu uczestników może to być klucz do sukcesu w życiu i karierze.


Honorowy Patronat nad festiwalem objęli i sponsorami nagród byli:
•    Starosta Marek Chciałowski i Zarząd Powiatu Garwolińskiego
•    Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski
•    Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak
•    Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk
•    Prezes firmy” LECHPOL” Zbigniew Leszek
•    Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie z Dyrektorem Radosławem Miturą.

Laureaci XI  Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurowizja 2016”
Grand Prix – Alicja Gromuł – Publiczne Gimnazjum w Gończycach.

Szkoła Podstawowa
Soliści:
I miejsce Wiktoria Piorun
II miejsce Aleksandra Narojczyk
III miejsce Natalia Kazimierczak,
III miejsce Maja Koterek

Zespoły wokalne:
I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym
II miejsce Zespół Szkół w Uninie
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Wylkowyi
III miejsce Zespół Szkół w Woli Władysławowskiej
 

Gimnazjum
Soliści
I miejsce Małgorzata Przybysz – Publiczne Gimnazjum w Górznie
II miejsce Patrycja Woźniak –ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie
III miejsce Dominika Talarek Publiczne Gimnazjum w Gończycach
III miejsce Izabela Bożek Publiczne Gimnazjum w Sobolewie

Zespoły wokalne gimnazjum
I miejsce ZS Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym
II miejsce ZS Gimnazjum w Starym Pilczynie


Szkoły ponadgimnazjalne
Soliści
I miejsce Dominika Gano ZSP nr 1CKU w Garwolinie
II miejsce Kinga Malitka II LO w Garwolinie
II miejsce Rozalia Rusak ZSP w Sobolewie
III miejsce Marysia Kucharzewska ZSP nr 1 CKU w Garwolinie
III miejsce Emilia Borek II LO w Garwolinie
 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45