KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Warsztaty nt. komiksu
26 października 2016 uczniowie klasy 1b LO (grupa plastyczna) uczestniczyli pod opieką p. Iwony Jończyk i p. Magdaleny Ptak w warsztatach nt. komiksu.

Zajęcia poprowadził p. Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, który od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy.

Zajęcia miały miejsce dzięki uprzejmości i na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Garwolinie, w nowo wyremontowanej części przeznaczonej na tego typu działania.

Pan Szymon na początku przedstawił historię komiksu, opowiedział czym był tzw. protokomiks (polskim przykładem są Przygody Koziołka Matołka), zaś przełomową rolę w postaci komiksu sprawił bohater prosto z Ameryki, czyli Yellow Kid.

Druga część wykładu dotyczyła wszystkich elementów występujących formalnie w komiksie: - rodzaje wypowiedzi (sposób narracji), tzw. dymki, chmurki;

- znaczenie obrazu;
- onomatopeje (wyrazy dźwiękonaśladowcze);
- stopniowanie siły napisu w kontekście dźwięku;
- sposoby przedstawiania ruchu;
- rodzaje scenerii (kulisowa, zbieżna, wnętrze itp.);
- technika warstw.
 
Po wyczerpującym wykładzie przyszedł czas na wyczekiwane warsztaty.
Licealiści zaczęli tworzyć fabułę własnego komiksu, gdzie pomocna okazał się drabinka i przykłady sztandarowych komiksów.
W trakcie zajęć powstały ciekawe historie komiksowe, które można obejrzeć w sali nr 4 w internacie. Najlepszą pracę wykonał Marcin, który w nagrodę otrzymał komiks od prowadzącego p. Szymona.
  
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45