KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

HEJ, TO MY, W GARWOLINIE!
Już po raz czwarty uczniowie naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przystąpilili do ogólnopolskiego projektu „PoczytajMy” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach tego projektu uczniowie pod opieką p. Agnieszki Karwowskiej przygotowywali spotkania czytelnicze dla najmłodszych. W tym roku do projektu przystąpiło Niepubliczne Przedszkole „Juniorek” i Publiczne Przedszkole Akademia Pana Kleksa w Garwolinie oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Wspólne czytanie książek to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, malują, lepią i wycinają. Jednym słowem robią to, co najbardziej lubi każdy maluch!

 

Dnia 10.02.2017 r. w Publicznym Przedszkolu Akademia Pana Kleksa odbyło się spotkanie w ramach programu „PoczytajMY”. W grupie „Krasnale” Diana Bogdańska, Agnieszka Prusińska i Weronika Miszczak, z klasy Ic LO na spotkanie z maluchami wybrały książkę Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Po wspólnym czytaniu dzieci bawiły się w kalambury i głuchy telefon. W grupie „Zajączki” Marcelina Frelek i Klaudia Wróblewska z klasy IIc LO wybrały książkę „Bajki rymowanki”, dzięki której maluchy poznały „Muchy samochwały”, „Zosię i jej mopsy”, razem zaśpiewały piosenkę „Złą zima”. Dla rozruszania się dzieci bawiły się w „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy” i „Muchy latają”. W grupie „Żabki” Piotr Popławski, Paweł Widlarz i Hubert Salwa z klasy Ic LO przeczytali „Alicję w krainie czarów” i „Króla Lwa”. Po wspólnym czytaniu i zabawie był czas na malowanki.

 

7 kwietnia 2017 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Juniorek wyjątkowo odwiedziły naszą szkołę pod opieką p. Elżbiety Jakubowskiej, p. Beaty Głowienki, p. Renaty Krekory i p. Natali Bednarczyk. Grupę „Wędrowniczków” oprowadzały Kasia Owczarczyk, Magdalena Stankiewicz, Katarzyna Płaczkiewicz i Julia Boratyńska. Zwiedzanie maluchy rozpoczęły od zapoznania się z eksponatami w Izbie Pamięci. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziła broń i mundury żołnierskie! W pracowni chemicznej p. Małgorzata Mąkosa przygotowała dla maluchów pokaz. Jak stwierdziły przedszkolaki „pani czarowała bez różdżki”! Spalanie żelaza sprawiło, że pojawiły się iskry, balonik został napompowany dzięki reakcji kwasu octowego z sodą. Zabawa kolorami to nic innego jak reakcja zobojętniania zasady kwasem dzięki czemu pojawił się róż i zniknął. Związki chromu sprawiły, że pojawiły się kolory od pomarańczowego przez żółty do zielonego. Nasi mili goście wzięli udział w zajęciach sportowych, zobaczyli jak zbudowany jest komputer, „poznali” anatomię człowieka w sali biologicznej. W bibliotece mogli zobaczyć wyjątkowe książki „dla krasnoludów” i dla „olbrzymów”, jak sami stwierdzili. Wspólne czytanie bajki „Trzy małe świnki” zakończyło wizytę maluchów w naszej szkole.

 

21 kwietnia 2017 roku wybraliśmy się do Niepublicznego Przedszkola Juniorek. W grupie „Wędrowniczków” Magdalena Stankiewicz i Katarzyna Płaczkiewicz przeczytały książkę ”Zając i żółw” w opracowaniu Natalii M. Malanowskiej z serii „Rozkładanki 3D”. Następnie dzieci wybrały dwie bajki „Jaś i Małgosia” i „Czerwony Kapturek” autorstwa Charles’a Perraulta. W grupie „Krasnoludki” Kasi Owczarczyk i Julia Boratyńska przeczytały książki z serii „Rozkładanki 3D” „Kaczorek Karol” i „Złotowłosa”. Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na wspólną zabawę, czyli stare sprawdzone szlagiery takie jak „Kółko graniaste”, „Stary Niedźwiedź”, „Łabędzie”, „Rolnik na dolinie” i wiele innych zabaw.

 

25 kwietnia 2017 r. postanowiliśmy odwiedzić tym razem Szkołę Podstawową nr 2 w Garwolinie. Magdalena Stankiewicz i Katarzyna Owczarczyk z 1TOR przeprowadziłyśmy zajęcia w klasach drugich i trzecich. W klasie 2d i 3d przeczytałyśmy legendę o „Bazyliszku’’ ze zbioru Liliany Bardijewskiej „Opowieści pokoleń czyli Baśnie i legendy polskie”. Natomiast klasa 3a mogła poznać legendę „O toruńskich piernikach”. Aby sprawdzić czy uczniowie słuchali z uwagą po lekturze zadawałyśmy pytania z treści legend. Możemy śmiało powiedzieć, że z ogromnym zainteresowaniem i zrozumieniem uczniowie nas słuchali. W ramach urozmaicenia lekcji przeprowadziliśmy dyktando ortograficzne „O Polsce” i odniosłyśmy spektakularny sukces! Większość w nagrodę dostała piątki. Oprócz rozwoju intelektualnego zadbałyśmy również o rozwój fizyczny uczniów. Zaproponowałyśmy naukę tańca do piosenki pt. „Choco choco chocolade” i z przyjemnością stwierdzamy iż znalazło to uznanie w oczach naszych podopiecznych.

 

W projekcie „PoczytajMY” wzięło udział 26 uczniów ZSP nr 1 CKU w Garwolinie. W sumie przeprowadziliśmy 13 spotkań. Planujemy zorganizować jeszcze 4 w tym roku szkolnym.

 

Agnieszka Karwowska

 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45