KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Akcja krwiodawstwa w Ekonomiku
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym wyjątkowym wolontariacie. Tym razem młodzi ludzie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie krew oddawali dla konkretnej osoby.

Kilkanaście godzin wcześniej w lokalnych mediach pojawiła się informacja o 35-letniej kobiecie, która będąc w zaawansowanej ciąży, doznała krwotoku wewnętrznego i straciła dziecko. Teraz sama walczy o życie – potrzebuje krwi. Szkolni organizatorzy krwiodawstwa szybko zaproponowali, aby krew z dzisiejszej akcji w przeznaczona była właśnie dla pani Agnieszki.

Po raz kolejny Ekonomik nie zawiódł. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na apel i już przed godziną ósmą tłumnie stawili się na akcję. Najpierw, w Izbie Pamięci musieli się zarejestrować, a potem przed szkołą, w specjalistycznym autokarze ambulansie cierpliwie oddawali krew.

Duża ilość chętnych sprawiła, że dzisiejsza akcja przeciągnęła się niemal do godziny 15, a krwiodawcy musieli sporo czasu spędzić w długiej kolejce. Nikogo to jednak nie zraziło – wszystkim przyświecał jeden cel: ratowanie życia pani Agnieszce.

Ostatecznie w szkolnej akcji krwiodawstwa udział wzięło 50 uczniów oddając w sumie 22,5 litrów krwi.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45