KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Tydzień językowy 2010
W dniach 23-25 marca 2010 r. w ZSP nr 1 po raz czwarty obchodzono „Tydzień językowy” – w tym roku pod hasłem „Co kraj to obyczaj”. W tych dniach młodzież naszej szkoły wzięła udział w licznych konkursach i grach językowych.

We wtorek, 23 marca odbył się w auli konkurs recytacji poezji i prozy w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim, a następnie konkurs wiedzy o Rosji.

W środę, 24 marca miały miejsce następujące konkursy:

- konkurs leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego,

- konkurs English Ace 2010,

- test leksykalno-gramatyczny z języka rosyjskiego,

- quiz językowy – rywalizacja klas z języka angielskiego,

- konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.

W czwartek, 25 marca odbył się quiz językowy – rywalizacja klas w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim oraz uroczysty apel na zakończenie „Tygodnia językowego”.

Głównym celem apelu było uświadomienie i przypomnienie młodzieży dlaczego warto uczyć się języków obcych, a także przybliżenie elementów kultury, tradycji
i obyczajów innych narodów. W przygotowaniu apelu wzięło udział ponad 30 uczniów
i 9 nauczycieli języków obcych. Głównym organizatorem i koordynatorem apelu i całego „Tygodnia językowego” była Pani Ewa Pęcak.

Apel rozpoczęto w języku angielskim, który ze względu na swoją popularność staje się międzynarodowym komunikatorem i sprzyja integracji. W tej części apelu wysłuchaliśmy przepięknej pieśni „Allelujah” i wierszy w interpretacji zwycięzców konkursu recytatorskiego w języku angielskim. Następnie po piosence „Kanikuły” wyruszyliśmy w wakacyjną podróż po Europie. Obejrzeliśmy dwie scenki sytuacyjne, które ukazały nam przykłady nieporozumień i zabawnych sytuacji, do których może dojść z powodu słabej znajomości języka. Pierwsza scenka była w języku angielskim, natomiast druga zaprezentowana została
w kilku językach (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, polskim i rosyjskim). Podczas historyjek prezentowane były na ekranie zdjęcia danego kraju i wykonane fragmenty piosenek „La chate mi cantare” i „Nas nie dogoniat”.

W kolejnej części, podczas „pobytu w Rosji” wysłuchaliśmy recytacji wierszy w języku rosyjskim, a także opowieści o Matrioszce i tradycyjnej pieśni rosyjskiej z wykonaniem dwóch pieśni Bułata Okudżawy: „Arbat” i „Modlitwa”.

Na ostatnim przystanku, w Niemczech posłuchaliśmy niemieckiej poezji i piosenki ”Ich bin schuler”.

Apel zakończyła piosenka Boba Dylana wykonana w czterech językach pt. ”Blind in the wind” („Odpowie ci wiatr”).

Na koniec uroczystości ogłoszono wyniki konkursów – nagrody i wyróżnienia wręczyli zwycięzcom Pan dyrektor Ryszard Zawadka i nauczyciele języków obcych.
Na apelu gościliśmy też uczniów z gimnazjów – zwycięzców konkursu z 15 grudnia 2010 r. pt. „Spotkanie z kulturą rosyjską”, którzy otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki.

 

 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1981638.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-02, godz: 12:17:45